strona główna | formularz kontaktowy
Pewne zwycięstwo z Orlą Wąsosz
2017.10.08

W ramach 9. kolejki rozgrywek IV ligi grupy zachodniej AKS Granit Strzegom SA w dniu 7 października br. o godz. 15.00 podejmował na własnym stadionie Orlę Wąsosz. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem strzegomian 3:0 (2:0).

Pierwsza bramka dla AKS-u wpadła w 28. minucie spotkania. Rzut wolny wykonywał Radziemski, który dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Skrypak, kierując piłkę głową do bramki przeciwnika (5 gol w rundzie jesiennej). Strzelec bramki otwierającej wynik zawodów niestety w 35. minucie meczu musiał opuścić pole gry ze względu na doznany uraz. W jego miejsce pojawił się Grosiak, który szybko zaznaczył swoją obecność na boisku. Jednak jego dobrej centry po ziemi wzdłuż linii bramkowej nie udało się zamienić na bramkę. W 40. minucie wynik na 2:0 podwyższył Morawski (2 trafienie w barwach AKS-u). Pod koniec pierwszej odsłony spotkania mocno bramce strzeżonej przez Słowika zagrozili wąsoszanie, trafiając w słupek.
Wynik konfrontacji został ustanowiony w 52. minucie mecze za sprawą trafienia Sadowskiego, który skutecznie dobił piłkę "wyplutą" przez bramkarza gości po strzale Radziemskiego.

Komentarz trenera Roberta Bubnowicza: mecz 9. kolejki IV ligi grupy zachodniej z Orlą Wąsosz przyniósł zamierzony cel. Zwycięstwo było nadrzędnym aspektem w tym spotkaniu, ale również chcieliśmy zagrać płynnie i według założeń przedmeczowych w zakresie organizacji gry. Wiele fragmentów w naszej grze było dobrych, ale nie ustrzegliśmy się błędów i chaotycznych momentów. Stałe fragmenty gry w naszym wykonaniu otworzyły wynik i ustawiły losy meczu. Martwi mnie kontuzja Michała Skrypaka, musimy jak najszybciej zdiagnozować uraz. Dziękuję zawodnikom.

Skład AKS-u: Słowik, Kokoszka, Chrapek, Durajczyk, Rosiak, Skrypak (35' Grosiak), Szerszeń (78' Sabat), Morawski, Sobczak, Radziemski, Sadowski.
W środę 11 października br. o godz. 15.30 w Strzegomiu AKS Granit Strzegom SA rozegra mecz w ramach ¼ finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania NASZYM!

A kolejny mecz ligowy zagramy na wyjeździe w sobotę 14 października br. o godz. 15.00 z Nysą Zgorzelec.