III Liga dla rezerw Śląska

Śląsk II Wrocław pokonał AKS Strzegom 4:1, tym samym zapewniając sobie awans do III ligi.

• A

Śląsk II Wrocław vs AKS GRANIT Strzegom S.A.Drużyna AKS GRANIT Strzegom SA, choć nie bez walki, ponownie uznała wyższość wrocławian. Na Oporowską przyjeżdżamy w mocno przetrzebionym składzie – na ławce rezerwowych zasiadło ledwie trzech zawodników. Już w okolicach 30 minuty trener Robert Bubnowicz musiał wykorzystać jedną ze zmian, z uwagi na kontuzję.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1, Francuz Mathieu Scalet otworzył wynik w 13 minucie. W 16 minucie meczu napastnik strzegomian, Roland Emeka został sfaulowany w polu karnym co nie wzbudziło żadnych wątpliwości u arbitra. Jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan Dawid Domaradzki.

Mecz był bardzo stonowany, a szanse bramkowe można by policzyć na palcach jednej ręki. W drugiej połowie Śląsk po raz pierwszy w klarownej sytuacji znalazł się około 60 minuty, kiedy to Mathieu Scalet został sfaulowany w niemal identycznej sytuacji do karnego z pierwszej połowy. Francuz podszedł do stojącej piłki i… uderzył prosto w słupek.

Kwadrans przed końcem Śląsk podkręcił tempo i wreszcie znalazł sposób na zmęczonych strzegomian. W 77 min po świetnym zachowaniu w polu karnym Łukasza Skrzypka, do siatki trafił kapitan Śląska, Adrian Sobczak. Kilka minut później pięknym strzałem z 20 metrów popisał się Grzegorz Kazimierowicz, strzelając czwartą bramkę dla WKS-u. Przed końcem meczu Śląsk wywalczył kolejną jedenastkę – tym razem do strzału podszedł… rezerwowy bramkarz. Także on chybił, przegrywając pojedynek ze swoim vis-a-vis. Fenomenalnie broniący Kacper Słowik broni dwie dobitki.

Śląsk II Wrocław – AKS Strzegom 4:1 (1:1)

Bramki: Scalet 13’, Caliński 65’, Sobczak 77’, Kazimierowicz 81’– Domaradzki 16’ (k.)

Śląsk II Wrocław: Szczerbal (Wadach 83’) – Sobczak (K), Łazarowicz, Kucharczyk, Caliński (Kierkiewicz 75’), Kazimierowicz (Sztylka 83’), Młynarczyk, Łuczak (Szpakowski 83’), Jarzębowski (Skrzypek 73’), Kotowicz (Kotfas 73’), Scalet.

AKS Strzegom: Słowik – Durajczyk, Emeka, Domaradzki (K), Zieliński, Sadowski, Morawski, Gawlik (Kuczma 27’), Shevchenko, Migalski (Sabat 87’) Chrapek

Żółte kartki: Jarzębowski, Caliński – Domaradzki, Morawski
Czerwona kartka: Domaradzki (za dwie żółte)