III Liga dla rezerw Śląska

Śląsk II Wrocław pokonał AKS Strzegom 4:1, tym samym zapewniając sobie awans do III ligi.

Śląsk II Wrocław vs AKS GRANIT Strzegom S.A.Drużyna AKS GRANIT Strzegom SA, choć nie bez walki, ponownie uznała wyższość wrocławian. Na Oporowską przyjeżdżamy w mocno przetrzebionym składzie – na ławce rezerwowych zasiadło ledwie trzech zawodników. Już w okolicach 30 minuty trener Robert Bubnowicz musiał wykorzystać jedną ze zmian, z uwagi na kontuzję.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1, Francuz Mathieu Scalet otworzył wynik w 13 minucie. W 16 minucie meczu napastnik strzegomian, Roland Emeka został sfaulowany w polu karnym co nie wzbudziło żadnych wątpliwości u arbitra. Jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan Dawid Domaradzki.

Mecz był bardzo stonowany, a szanse bramkowe można by policzyć na palcach jednej ręki. W drugiej połowie Śląsk po raz pierwszy w klarownej sytuacji znalazł się około 60 minuty, kiedy to Mathieu Scalet został sfaulowany w niemal identycznej sytuacji do karnego z pierwszej połowy. Francuz podszedł do stojącej piłki i… uderzył prosto w słupek.

Kwadrans przed końcem Śląsk podkręcił tempo i wreszcie znalazł sposób na zmęczonych strzegomian. W 77 min po świetnym zachowaniu w polu karnym Łukasza Skrzypka, do siatki trafił kapitan Śląska, Adrian Sobczak. Kilka minut później pięknym strzałem z 20 metrów popisał się Grzegorz Kazimierowicz, strzelając czwartą bramkę dla WKS-u. Przed końcem meczu Śląsk wywalczył kolejną jedenastkę – tym razem do strzału podszedł… rezerwowy bramkarz. Także on chybił, przegrywając pojedynek ze swoim vis-a-vis. Fenomenalnie broniący Kacper Słowik broni dwie dobitki.

Śląsk II Wrocław – AKS Strzegom 4:1 (1:1)

Bramki: Scalet 13’, Caliński 65’, Sobczak 77’, Kazimierowicz 81’– Domaradzki 16’ (k.)

Śląsk II Wrocław: Szczerbal (Wadach 83’) – Sobczak (K), Łazarowicz, Kucharczyk, Caliński (Kierkiewicz 75’), Kazimierowicz (Sztylka 83’), Młynarczyk, Łuczak (Szpakowski 83’), Jarzębowski (Skrzypek 73’), Kotowicz (Kotfas 73’), Scalet.

AKS Strzegom: Słowik – Durajczyk, Emeka, Domaradzki (K), Zieliński, Sadowski, Morawski, Gawlik (Kuczma 27’), Shevchenko, Migalski (Sabat 87’) Chrapek

Żółte kartki: Jarzębowski, Caliński – Domaradzki, Morawski
Czerwona kartka: Domaradzki (za dwie żółte)