III Turniej Mikołajkowy

Czterech kategorie wiekowe 2007, 2008, 2009, 2010, blisko 250 uczestników, 30 sportowców z AKSu Strzegom

III Turniej Mikołajkowy – Burmistrza Ujazdu

W dniach 14-16 grudnia rozegrano kolejną edycję Turnieju Mikołajkowego. Tym razem była już to trzecia edycja, tego cieszącego się dobrą renomą turnieju.

Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Ujazdu. Niestety nie mógł być z Nami przez te dwa dni, ale Jego urząd reprezentowała Pani Wiceburmistrz Katarzyna Tomczyk, która dokonała oficjalnego otwarcia oraz wręczała medale oraz puchary.

Na turniej w Ujeździe dojechał Wiceburmistrz Strzegomia, Pan Wiesław Witkowski, który również dekorował uczestników.

Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych: Rocznik 2007, 2008, 2009, 2010. Gościliśmy blisko 250 uczestników, w tym prawie 30 sportowców z zaprzyjaźnionego AKSu Strzegom.

Na hali w Ujeździe wystąpiły drużyny:

1. Piast Strzelce Opolskie,
2. Błękitni Jaryszów,
3. RTS Odra Kędzierzyn Koźle,
4. Szkółka Piłkarska KS Cisowa,
5. Chemik Kędzierzyn Koźle,
6. Jedność Rozmierka,
7. AKS Strzegom
8. Gospodarz turnieju: LUKS Szkółka Piłkarska Ujazd


Na zaproszenie LUKS Orlik Ujazd, grupa ŻACZKI – AKS Strzegom spędziła weekend na Górnym Śląsku brała udział w turniejach w 4 rocznikach. Turnieje 6 drużynowe , nasze chłopaki zagrali różnie , jedni lepiej drudzy gorzej , ale najważniejsze było zaprzyjaźnienie z nowymi drużynami i zabawa z piłką. Dla niektórych były to nowe rzeczy jak weekend bez rodziców czy spanie na karimacie ale dali radę i mieli z tego radość.

Atrakcją wyjazdu dla naszych najmłodszych sportowców był zapewne mecz siatkówki który mieliśmy przy okazji wyjazdu oglądać i kibicować / ZAKSA Kędzierzyn- Koźle – GKS Katowice.

Z turnieju przywieźliśmy miłe wspomnienia 2 puchary i statuetkę najlepszego zawodnika w turnieju 2009 którą zdobył Olivier Masłak 

Statystyka  Turnieju Mikołajkowego w Ujeździe dla AKS Strzegom:

Rocznik 2007 – 5 miejsce
Rocznik 2008 – 6 miejsce
Rocznik 2009 – 2 miejsce
Rocznik 2010 – 3 miejsce


Rywalizowano systemem „każdy z każdym”. We wszystkich rocznikach, rywalizacja była bardzo zacięta i o końcowym wyniku czasem decydował bilans bramkowy. Nasi piłkarze grali do samego końca, każdy zostawił na boisku wszystko co najlepsze. Mecze były emocjonujące.
Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi medalami, a dla trzech Najlepszych Organizator przygotował puchary. Nagrodzono również: Najwszechstronniejszego zawodnika w każdym roczniku oraz bramkarza. Gromkie brawa dla wszystkich zawodników za obecność, a trenerom za przygotowanie sportowe swoich podopiecznych.

Wszystkim za wszystko dziękujemy i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu…

GALERIA fotografii z III Turnieju Mikołajkowego ( autorstwa Wojciecha Wojkowskiego – fotografia sportowa ):   TUTAJ

Do zobaczenia…

Organizator LUKS Szkółka Piłkarska UJAZD

Źródło informacji
LUKS Szkółka Piłkarska UJAZD

Polecane artykuły

Back to top button