AKS Strzegom – LZS Fiuka Średzianin

Mecz piłki siatkowej mężczyzn o Mistrzostwo III Ligi pomiędzy AKS Strzegom a LZS Fiuka Średzianin Środa Śląska

Mecz o Mistrzostwo III Ligi

27 października br. w hali widowiskowo-sportowej OSiR Strzegom odbył się mecz piłki siatkowej mężczyzn o Mistrzostwo III Ligi pomiędzy AKS Strzegom a LZS Fiuka Średzianin Środa Śląska, był to drugi mecz naszych siatkarzy przed własną publicznością.

Mecz zakończył się zwycięstwem gości w czterech setach 25-23, 15-25, 23-25, 20-25.  Mimo że pierwszy set wygrany w dobrym stylu przez AKS Strzegom nie zwiastował przegrania kolejnych trzech setów. Przyczyną była słaba zagrywka, słabe przyjęcie i atak co w połączeniu z nerwowością jaka wkradła się w szeregi zawodników AKS-u w drugim i kolejnych setach spowodowała że goście odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Pierwszy set spotkania został wygrany w dobrym stylu przez AKS Strzegom do 23. W drugim początkowo wyrównana gra i nic nie zapowiadało załamania formy. Po kolejnym błędzie sędziego w szeregach AKS-u zapanowała nerwowość i zamieszanie. Reakcja strzegomskich zawodników została skarcona czerwoną kartką. Drugi set 25:15 dla gości. W kolejne setach siatkarze AKS-u podjęli walkę, niestety Środa Śląska skutecznie broniła i kontrowała mało efektywne ataki gospodarzy. Set czwarty do 23, a piąty do 20. Goście ze Środy wywieźli ze Strzegomia zasłużone zwycięstwo.