AKS Strzegom najlepszy

Sekcja judo AKS Strzegom okazała się najlepszą drużyną w zawodach

W minioną sobotę 30.11.2019 r. w zawodach judo w Bytomiu Odrzańskim, sekcja judo AKS Strzegom okazała się najlepszą drużyną w zawodach.

Na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu Hajime Judo z Bytomia Odrzańskiego w sobotę osiemnaście osób z sekcji judo pojechało na turniej „Hajime Judo Cup”.

W zawodach wzięło udział blisko dwustu zawodników z kilkunastu klubów z wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego województwa. Strzegomscy judocy na zawody pojechali w dobrych nastrojach. Zawody w Bytomiu Odrzańskim były ostatnimi zawodami na wyjeździe w tym roku. Dzieci rywalizowały w trzech grupach wiekowych, 2006-07, 2008-09 i 2010-11. Turnieje judo wymagają od zawodników dobrego przygotowania technicznego i wytrzymałościowego. Dzieci z Naszej sekcji swoją postawą podczas walk potwierdziły swoje dobre przygotowanie. Po stoczeniu swoich walk na tatami judocy z AKS Strzegom wywalczyli następujące miejsca na podium.

Dziesięć złotych medali na najwyższym miejscu podium odebrali: Ciara Ilia, Gołębczyk Gabriella, Rasławski Wojciech, Jaworska Julia, Górski Bartosz, Morytko Aleksandra, Strzelecka Urszula, Romanowska Nina, Gębala Kacper i Zalas Jakub.

Srebrne medale zawisły na szyjach: Matusiewicz Dorian, Gnitecki Maximilian, Bartosik Leopold, Oleksyk Maja i Górski Karol. Brązowymi medalami cieszyli się: Kubanek Olivier, Maciejewski Gracjan i Kuś Dariusz.

W klasyfikacji drużynowej sekcja judo AKS Strzegom zdobyła miejsce pierwsze i odebrała puchar z rąk starosty Nowosolskiego.

Jest to wspaniałe zwieńczenie całorocznych startów.

Gratulujemy udanego udziału w zawodach Naszym judokom, a trenerom dziękujemy za dobre przygotowanie Naszych sportowców.

Tekst: Dominika Poterała

Polecane artykuły

Back to top button