• A
  • A++
  • A+
  • A

Dnia 24 listopada 2018r. w hali widowiskowo-sportowej OSiR Strzegom obył się mecz o Mistrzostwo III Ligi Piłki Siatkowej mężczyzn pomiędzy gospodarzami AKS Strzegom, a Pogoń Góra zakończył się zwycięstwem gości 3:0 w setach 25-21, 25-15, 25-23

Tydzień wcześniej AKS Strzegom po świetnym meczu, w którym pokonał silny zespół TS Faureciia Volley Jelcz-Laskowice 3:0. Ta wygrana spowodowała, że licznie zgromadzona widownia wierzyła w kolejne efektowne zwycięstwo AKS Strzegom.

Mecz od początku nie układał się po myśli gospodarzy, którzy popełniali błędy w ataku i przyjęciu. Zmiany, które dokonywał trener nie zmieniły przebiegu meczu. W pierwszym i drugim secie Pogoń Góra uzyskała na początku seta kilku punktowe prowadzenie i spokojnie kontrolowała wynik, wygrywając pierwszego seta do 21, a drugiego do 15. Siatkarze AKS Strzegom podjęli walkę, doprowadzając w trzecim secie do stanu 23:23. Kiedy zgromadzona widownia uwierzyła, że mecz można jeszcze wygrać, dwa błędy w przyjęciu spowodowały, że nie AKS Strzegom, a Pogoń Góra mogła unieść ręce w geście zwycięstwa.