Dobry początek rundy wiosennej

16 KOLEJKA sezonu rozgrywkowego 2018/19 - IV Liga Dolnośląska Grupa ZACHODNIA

AKS GRANIT Strzegom S.A. vs KS PROCHOWICZANKA ProchowiceDnia 09.03.2019r. na stadionie miejskim OSiR Strzegom podopieczni Roberta Bubnowicza rozegrali mecz inauguracyjny sezon wiosenny. Był to już mecz 16-tej KOLEJKI sezonu rozgrywkowego 2018/19 – IV ligi dolnośląskiej w grupie zachodniej.

Piłkarze PROCHOWICZANKI Prochowice ulegli takim samym wynikiem jak w meczu rundy jesiennej, który odbył się w Prochowicach dnia 11 sierpnie 2018r., wtedy na swoim terenie Prochowiczanie przegrywaj z nami mecz 1 KOLEJKI z wynikiem 0-3 ( 76′ Dawid Domaradzki, 80′ Roland Emeka, 83′ Mateusz Szerszeń ).

Wracając do wczorajszego meczu… już w 3 minucie na boisku doszło do niebezpiecznego faulu – głowami zderzyli się zawodnik AKS – Marcin Morawski oraz Maciej Małek. Gorzej ucierpiał zawodnik przeciwnika, który nie mógł podnieść się z murawy lecz po chwili zszedł z boiska o własnych siłach z krwawiącą raną głowy, stan zdrowia i samopoczucia zawodnika Prochowiczanki wymagał jednak interwencji lekarskiej została wezwana karetka pogotowia i zawodnik został przewieziony do szpitala w Świdnicy gdzie profilaktycznie po takim zdarzeniu wykonano mu szereg badań w tym tomograf i sytuacja okazała się na całe szczęście mniej poważniejsza niż wyglądała i późnym wieczorem neurolog wypisał zawodnika Prochowiczanki do domu.

Mimo wielu sytuacji podbramkowych drużynie przeciwnika nie udało się pokonać naszego bramkarza. Jak na wicelidera przystało mieliśmy więcej sytuacji bramkowych nawet przytrafiło się mieć dwa słupki w jednej akcji. Najskuteczniejszy tego dnia okazał się Damian Migalski, który pokonał bramkarza przeciwnika trzykrotnie w 26 min, 30 min i 55 min i ustalił tym samym wynik spotkania na 3-0.

Za tydzień drużyna AKS zagra kolejny mecz o mistrzostwo IV ligi, tym razem mecz na wyjeździe – stadion w Lubine przy ul.Marii Skłodowskiej-Curie 98 z drużyną która aktualnie klasyfikuje się na 9 pozycji w tabeli GKS SPARTA Rudna. Czeka nas kolejny ciężki mecz, mamy nadzieję, że w tym spotkaniu uda nam się zdobyć kolejne cenne punkty!

W spotkaniu 09.03.2019r. zagrali:

AKS GRANIT Strzegom S.A. : Słowik – Durajczyk, Emeka, Serweciński, Domaradzki (88′ Lesiński), Zieliński, Sadowski, Morawski, Migalski (83′ Sobczak), Chrapek, Szewczenko (68′ Gawlik)

bramki dla AKS wywalczył:  Migalski x3 (26′, 30′, 55′)

KS PROCHOWICZANKA Prochowice: Taczyński – Antosiewicz, P.Kula (c), Popowczak, Ziembicki (65′ M.Kula), Wojciechowski, Pioś, Rosa, Szumański (65′ Matulak), Małek (10′ Niewdana), Cichocki

Wyniki 16 KOLEJKI spotkań IV Liga Dolnośląska Grupa ZACHÓD:

mecze rozegrane 09.03.

AKS Strzegom  3-0  Prochowiczanka
Karkonosze Jelenia Góra  1-2  Sparta Rudna
Sparta Grębocice  2-0  Odra Ścinawa
Stal Chocianów  3-1  Włókniarz Mirsk

mecze rozgrywane 10.03.

Chrobry II Głogów  –  Victoria Ruszów
Apis Jędrzychowice  –  Orla Wąsosz
Orkan Szczedrzykowice  –  Bobrzanie Bolesławiec

tabela nie zawiera punktacji ze spotkań – 10.03.2019r. 

Pokaż więcej

Polecane artykuły

Zobacz również
Close
Back to top button