Druga kolejka,druga wygrana AKS-u

AKS GRANIT Strzegom S.A. 2:0 GKS Sparta Rudna

AKS GRANIT Strzegom SA vs GKS Sparta RudnaPo drugie w tym sezonie trzy punkty sięgnęli piłkarze AKS GRANIT Strzegom S.A. dowodzeni przez trenera Roberta Bubnowicza.

Przypomnijmy, że na inaugurację strzegomianie ograli na wyjeździe aż 5:0 Gryfa Gryfów Śląski. Tym razem zmierzyli się na swoim boisku ze Spartą Rudna.

Strzelanie rozpoczęło się w 46. minucie. Do siatki trafił Mateusz Krzymiński i było 1:0 dla AKS-u. Na kwadrans przed końcem pojedynku do wyrównania doprowadził Wojciech Konefał. Radość gości z remisu nie trwała długo. W 79. minucie decydujące trafienie w tym starciu zanotował Marcin Morawski.

AKS GRANIT Strzegom S.A. – GKS Sparta Rudna 2:1 (0:0)

AKS: Jaroszewski, Zieliński, Durajczyk (56′ Borowiec), Krzymiński, Bogacz, Stanuszek (83′ Mieliwodzki), Camacho (46′ Migalski), Shevchenko, Morawski, Rytko, Sadowski.

Czy AKS Strzegom skazany jest na sukces i wygranie zachodniej grupy IV ligi. Wiele na to wskazuje, ale podopieczni Roberta Bubnowicza będą musieli to jeszcze potwierdzić na boisku. Ze Strzegomiem pożegnało się wielu zawodników (w tym najlepszy strzelec Roland Emeka czy Dawid Domaradzki), ale kadra AKS-u wcale słabsza nie będzie. Strzegomianie sięgnęli aż po pięciu graczy, którzy wcześniej grali w Górniku Wałbrzych. W sumie dołączyło 7 nowych zawodników.

Kto może przeszkodzić AKS-owi ? Najbardziej chyba „starzy znajomi” z Jędrzychowic. Trener Gerard Jurewicz dysponuje kadra podobną do tej z ubiegłego sezonu, a to oznacza, że Apis wciąż będzie się liczył w walce o czołowe lokaty. Czy również Chrobry II ? Wiele wskazuje na to, że głogowian mogą w niej nie uczestniczyć. Rezerwy I-ligowca odmładzają kadrę, do której dołączyło wielu juniorów. Trener Jakub Wolny będzie również rzadziej korzystał z graczy I zespołu.

SONDA
Kto według Was jest faworytem do wygrania ligi ? Zapraszamy do głosowania w sondzie. 

Pokaż więcej

Polecane artykuły

Zobacz również
Close
Back to top button