Ferie z AKS-em

To czas wypoczynku, zabawy, wytchnienia od szkoły.

Ferie zimowe to wydarzenie, na które wielu uczniów czeka z niecierpliwością. To czas wypoczynku, zabawy, wytchnienia od szkoły.

Półkolonia zorganizowana w dniach 17.02 – 21.02.2020 r. przez AKS Strzegom okazała się świetnym pomysłem na zapewnienie młodym, strzegomskim piłkarzom bezpiecznej formy spędzania czasu wolnego.

Zajęcia sportowe odbywały się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji. Udostępnione zostały boiska, lodowisko, hala sportowa w której toczono zacięte pojedynki piłkarskie. Gry i zabawy, rywalizacja sportowa na boisku nie była w stanie wyczerpać siły młodych piłkarzy. Czas ten był świetną okazją do doskonalenia już nabytych umiejętności gry, przekazywanych przez trenera.

Zorganizowano również wyjazd do kina w Świdnicy, do Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach i wrocławskiego Hydropolis miejsca, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki, bogate w informacje ekrany dotykowe pozwoliły poznać zjawiska zachodzące w wodzie.

Korzystano także ze Świetlicy Środowiskowej, w której dzieci zaczynały i kończyły każdy dzień. Dobre wyposażenie stwarzało możliwości gry w tenisa stołowego, piłkarzyki, gry komputerowe. Było to znakomite uzupełnienie oferty programowej.
Ponieważ zajęcia trwały przez osiem godzin dziennie, chłopcy mieli zapewnione posiłki w Restauracji Stragona.

Nad stroną organizacyjną Ferii z AKS-em czuwał prezes klubu Wiesław Witkowski. Opiekę nad dziećmi sprawowali Henryk Zator i Mirosław Głowiak.

Wysoka frekwencja, bogata i ciekawa oferta zajęć, uśmiech na twarzach, zadowolenie uczestników to najlepsze podsumowanie czterech dni spędzonych na półkolonii.

( opr. Mirosław Głowiak )

Pokaż więcej

Polecane artykuły

Zobacz również
Close
Back to top button