Finał Pucharu Polski

Finałowa edycja Pucharu Polski Dzieci i Młodzików we wspinaniu sportowym KONIN 2013

W dniach 30.11 i 01.12.2013r. odbyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu Pucharu Polski Młodzików i Dzieci Konin 2013. Zawody tak jak rok wcześniej zamykały rywalizację najmłodszych adeptów wspinaczki i tak jak rok wcześniej odbyły się w Koninie mieście życzliwym dla wspinaczy.  Wśród uczestników nie zabrakło oczywiście zawodników AKS-u Strzegom.

W tym roku zawody miały szerszą formułę i były dwudniowe.  Jak zwykle gościnne Gimnazjum nr 3 w Koninie im K. I. Gałczyńskiego otworzyło swoje bramy dla wspinaczkowej braci z całej Polski. W sobotę uczestnicy współzawodniczyli w konkurencji na trudność w niedziele odbyły się zawody na czas.

Po emocjonujących eliminacjach do finału zakwalifikowali się: Ewa Luszawska, Amelia Góra, Weronika Łoś, Krzysztof Wronowski, Małgorzata Kurek, Jerzy Panenka i Karolina Tola Łozińska. W finale zawodnicy mieli do pokonania jedną drogę. Dla każdej kategorii wiekowej przygotowano bardzo wymagające i długie trasy, tak by wyłonić najlepszych.

Na miejsca na podium mieli ochotę wszyscy finaliści z różnych ośrodków z całej Polski. Nasi zawodnicy pokazali, że są w stanie też powalczyć o wysokie lokaty. Szczególnie cieszy złoty medal Ewy Luszawskiej, która pokonała w bardzo dobrym stylu swoje koleżanki z Krakowa i Warszawy. Jako jedyna ukończyła drogę przy gromkich brawach widzów.

Po krótkiej uroczystości nastąpił główny punk sobotniego dnia czyli finały konkurencji na trudność. Formuła finału zakładała przejścia flasz ale zawodnicy przebywali w strefie nie obserwowali swoich przejść. Po zaciętej walce zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:

Dzieci młodsze – dziewczynki:

1. Ewa Luszawska (Alpika Strzegom)
2. Anna Saloni (UKA Warszawa)
3. Martyna Szymańska (UKS Brzeszcze)

Następne zawody odbędą się w marcu 2014 r., z czego jedna edycja Pucharu Polski Dzieci i Młodzików jest planowana na strzegomskiej ścianie, która jest zlokalizowana w hali sportowej ZSO przy ul. Św. Jana. Już teraz zapraszamy.

Robert Grabowicz
Szkoła Wspinania „Alpika”

Pokaż więcej

Polecane artykuły

Zobacz również
Close
Back to top button