„GRANITOWE DERBY” dla Strzegomia

Pełne trybuny, idealna murawa, dużo akcji, gole, doping - to była świetna reklama „GRANITOWYCH DERBÓW”.

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

W dniu święta Konstytucji 3 Maja na Stadionie Miejskim OSiR Strzegom nasza drużyna seniorska rozegrała 26 kolejkę 4 ligi „Koleje Dolnośląskie” grupa zachodnia. Tym razem przeciwnikiem AKS-u Strzegom był pobliski zespół LKS Granit Roztoka.

Początek spotkania pokazał, że obie drużyny podeszły do siebie z dużym respektem. Jednak ta chwila trwała bardzo krótko. Ponieważ już w 11 minucie spotkania po dobrze rozegranej kontrze bramkę dla Granitu Roztoka zdobywa Jakub Smutek (AKS 0:1 GRANIT). Goście uzyskując tak szybko prowadzenie byli w komfortowej sytuacji. Jednak z każdą kolejną minutą gospodarze zaczęli przeważać w środku pola i kreować grę. Efektem tego była wyrównująca bramka zdobyta w 37 minucie przez Mateusza Zatwarnickiego (AKS 1:1 GRANIT). To nie było ostatnie słowo gospodarzy w pierwszej połowie. Tuż przed jej zakończeniem bo w 41 minucie prowadzenie zespołowi AKS-u Strzegom daje Igor Rajca. AKS 2:1 GRANIT – takim wynikiem kończy się pierwsza połowa meczu.

W drugiej połowie goście próbowali doprowadzić do wyrównania jednak gospodarze skutecznie rozbijali próby ataków ze strony Granitu. Przewaga AKS-u potwierdziła się w 72 minucie, gdy kolejną bramką dla gospodarzy zdobywa Marceli Kwartnik (AKS 3:1 Granit). Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i 3 punkty z granitowych derbów pozostały w Strzegomiu.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym kibicom za doping drużynie. Podziękowania również dla naszych najmłodszych zawodników Akademii Piłkarskiej AKS Strzegom (oraz dla ich rodziców) za eskortę meczową! Chcemy też podziękować kibicom gości, którzy licznie przebyli, aby dopingować swoją drużynę.

Naszej drużynie gratulujemy zwycięstwa!

Polecane artykuły

Back to top button