W zawodach wystartowało 217 zawodników z 24 klubów z Polski i Niemiec

• A
  • A++
  • A+
  • A

Na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu judo IPPON KOŻUCHÓW w dniu 14.09.2019 r. ośmioosobowa grupa judoków z AKS Strzegom, pojechała na turniej judo z okazji Dziesięciolecia Klubu Judo.

Po wakacyjnej przerwie to pierwsze zawody, które można uznać za udane. W miłej sportowej atmosferze i w sportowym duchu stoczone zostały walki o jak najlepsze miejsca. Jak zwykle pojedynki były pełne emocji.

Dzieci pod opieką trenerów J. Smoter i K. Poterała zaznaczyły swoją obecność na tatami w Kożuchowie skutecznymi walkami i dobrymi wynikami. W turnieju wystartowało ponad dwustu zawodników z kilkunastu klubów Polski i Niemiec.

Zawodnicy AKS-u zajęli następujące miejsca.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Nina Romanowska i Karol Górski. Srebrne medale zdobyli: Gracjan Maciejewski i Dariusz Kuś. Brąz przypadł: Urszula Strzelecka, Aleksandra Morytko i Jakub Zalas. Maja Oleksyk miała mniej szczęścia i zajęła miejsce tuż za podium.