Juniorzy liderem TJM

Juniorzy młodsi AKS-u liderem TJM na półmetku rozgrywek!

Bardzo mocnym akcentem zakończyli rundę jesienną juniorzy młodsi (rocznik 1999-2001) AKS-u Strzegom. Zawodnicy Marka Lubery wysoko pokonali w Kostrzy zespół Polonii/ Stali Świdnica 5:0 (1:0) i na przerwę zimową udadzą się w glorii lidera rozgrywek. 

– Cieszę się bardzo z postawy moich zawodników. Pierwsza połowa była dla nas nieudana, a mimo to zdołaliśmy strzelić bramkę na 1-0 za sprawą przebojowej akcji Mateusza Szerszenia, który dogrywając silną piłkę w pole karne, nabił obrońcę Polonii, a ten wpakował piłkę do własnej bramki. Po przerwie moja drużyna już kontrolowała przebieg spotkania, strzelając jeszcze cztery bramki za sprawą Kamila Lesińskiego (2 gole), Mateusza Szerszenia i Grzegorza Mieliwodzkiego. Końcowy wynik nie oddaje w pełni przebiegu spotkania. Graliśmy przeciwko wymagającemu rywalowi, który potrafi dobrze operować piłką. Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i wysiłek pozostawiony na boisku. Był to ostatni mecz rundy jesiennej, bardzo udanej dla nas, ponieważ kończymy ligę na pierwszym miejscu i spokojnie przygotowujemy się do rundy wiosennej – skomentował trener AKS-u Marek Lubera.

31.10.2015 r.

AKS Strzegom – Polonia/Stal Świdnica 5-0 (1-0) 

bramki dla AKS-u: Lesiński 2, Szerszeń, Mieliwodzki, bramka samobójcza

skład AKS-u:
 Marcel Zabijak – Pawlica, Obidowski, Turowski, Mikołajczyk, Kuczma (Makowski), Lesiński (Okolita), Mieliwodzki, Kmiecik (Maksymilian Zabijak), Lewandowski, Szerszeń (Wełna)

Wyniki poprzednich meczów AKS-u: 

10.10.2015 r.

Gwarek Wałbrzych – AKS Strzegom             1-4 (1-2) 


bramki dla AKS-u:
 Lewandowski 2, Lesiński, Wełna

17.10.2015 r.

AKS – Górnik Boguszów Gorce            walkower, 3:0 dla AKS-u 

24.10.2015 r.

Cukrownik Pszenno – AKS Strzegom         1-1 (0-0) 

bramka dla AKS-u:
 Lewandowski

AKS Strzegom po 9 kolejkach znajduje się na 1. miejscu w tabeli TJM, wygrywając 7 meczów i tylko raz remisując (22 punkty). Drugie miejsce zajmuje Cukrownik Pszenno – 20 pkt., a trzecią lokatę – Gwarek Wałbrzych – 16 pkt.

Nasz zespół strzelił aż 37 goli i tylko 7 stracił. Najlepszym strzelcem zespołu jest Wełna, który ma na koncie 10 trafień. Niewiele mniej mają: Lewandowski – 8, Lesiński – 6 i Szerszeń – 4.

Pokaż więcej

Polecane artykuły

Zobacz również
Close
Back to top button