Mistrzostwa zgromadziły ponad 380 judoków chcących zdobyć prestiżowy tytuł.

• A
  • A++
  • A+
  • A

20 lutego 2021 roku w Łagiewnikach odbyły się zawody judo. Mistrzostwa Dolnego Śląska zgromadziły ponad 380 judoków chcących zdobyć ten prestiżowy tytuł. Po kilku miesięcznej przerwie zawodnicy byli głodni startu i rywalizacji.

Strzegom reprezentowało 11 sportowców z sekcji judo AKS Strzegom w kilku  kategoriach wiekowych pod wodzą trenera Józefa Smotera. Plan jaki postawili sobie strzegomscy judocy został zrealizowany.

• w kategorii dzieci starsze – 42 kg  Karol GÓRSKI wywalczył miejsce III
  • w kategorii młodzik – 44 kg, złoty medal odebrała Klaudia BOROWIEC,
  • w 40 kg brązowy medal zawisł na szyi Juli HERBUT.

Jakub ZALAS pomimo dużego zaangażowania w swoich starciach uległ rywalom w kategorii 66 kg.

Kategorie junior młodszy  reprezentowały dwie zawodniczki.

• Martyna JANASZEK w kategorii 57 kg wyrwała swoim rywalom złoty medal,
  • Zuzanna OLEKSIUK kategoria – 52 kg i Nikola KAMIŃSKA kategoria +70 kg – wywalczyły II miejsce ma podium w Łagiewnikach.
  • Julia WOŁCZAŃSKA w kategorii junior – 70 kg zdobyła srebro, po mocnej rywalizacji o krążek.

Do tych sukcesów dołączyli  się jeszcze panowie z grupy Masters z Naszej Sekcji AKS STRZEGOM.