Mistrzostwa Dolnego Śląska – Łagiewniki 2020

Po dłuższej przerwie zawodnicy Sekcji JUDO AKS - wracają do walki i rywalizacji.

W sobotę 29.02.2020 w Łagiewnikach odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w judo. Po dłuższej przerwie , bo około trzy miesiące, zawodnicy odczuwali głód walki i rywalizacji.

Na tatami w Łagiewnikach rywalizowało wszystkie kluby z dolnego Śląska w różnych kategoriach wiekowych i wagowych.

W szranki na macie o najlepsze miejsca sekcją judo AKS Strzegom wystawiła siedmiu zawodników. Nasi judocy stanęli do swoich pojedynków z chęcią zdobycia jak najlepszego miejsca na podium w Mistrzostwach Dolnego Śląska.

Po emocjonujących walkach zawodników deklarował sam wice-prezes Dolnośląskiego Związku Judo pan Zbigniew Zamęcki. Martyna Janaszek po wygraniu wszystkich walk została mistrzynią Dolnego Śląska w judo.

Srebrnymi medalistkami, wicemistrzyniami zostały: Zuzanna Oleksiuk, Nikola Kamińska, Julka Wołczańska i Klaudia Borowiec Jakub Zalas jako wicemistrz odebrał medal srebrny.

Mniej szczęścia miał Karol Górski, musiał uznać wyższość swoich rywali i zajął miejsce czwarte.

GRATULUJEMY i czekamy na kolejne sukcesy Naszych judoków z AKS Strzegom.

Start w zawodach mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Strzegom.

Tekst i zdjęcia: Dominika Poterała