Mistrzostwa Juniorek i Juniorów Młodszych oraz Młodziczek i Młodzików w Judo

• A
  • A++
  • A+
  • A

11-12 września 2021 roku odbyły się XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski Juniorek i Juniorów Młodszych oraz Młodziczek i Młodzików w Judo.

W turnieju wystartowało około 200 zawodników z 34 klubów z Polski i 4 klubów z poza granic naszego kraju m.in. Węgier, Słowacji, Rumunii i Czech.

Sekcję Judo AKS STRZEGOM w grupie Juniorek Młodszych reprezentowały Zuzanna Oleksiuk oraz Nikola Kamińska. Zuzia zajęła miejsce I w kategorii do 52 kg, natomiast Nikola w kategorii +78 kg zajęła miejsce II.

W kategorii młodziczek wystartowały dwie zawodniczki, które godnie reprezentowały klub AKS STRZEGOM. Julia Herbut w kategorii do 44 kg zajęła miejsce III, a Klaudia Borowiec w tej samej kategorii wagowej wywalczyła miejsce V.

Dziewczyny pokazały na macie prawdziwego ducha walki i stoczyły naprawdę bardzo dobre pojedynki.

Serdeczne gratulacje dla trenera Józefa Smotra oraz zawodniczek.

Wyjazd na zawody mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Strzegom.