Pohl Judo Przemęt

I Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Przemęt

W dniu 6 czerwca odbył się w Mochach I-szy Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Przemęt. Organizatorem Turnieju  był UKS Pohl Judo Przemęt przy współudziale Urzędu Gminy Przemęt, Gminny Ośrodek Kultury, 5 Lubuski Pułk Artylerii oraz Okręgowy Związek Judo w Poznaniu.

W turnieju wzięło udział około 200 zawodniczek i zawodników z 24 polskich klubów judo. Największą reprezentację wystawił Klub Sportowy Czarni Bytom, który to w klasyfikacji medalowej zajął pierwsze miejsce.

Z klubu AKS Strzegom wystartowało dwoje zawodników w grupie młodzik Jakub Zalas I Klaudia Borowiec, Jakub Zalas w kategorii  do 66 kg  zajął piąte miejsce, w kategorii do 44 kg Klaudia Borowiec zajęła II miejsce.

05.06.2021 r.  w  Grodzisku Mazowieckim odbyły się  I Mistrzostwa Mazowsza w Judo  Masters w zawodach wziął udział  zawodnik  AKS Strzegom Masters Sergiej Gumeniuk zajął II miejsce w kategorii wagowej do 81 kg.