• A
  • A++
  • A+
  • A

W meczu 23. kolejki IV ligi piłkarskiej AKS Granit Strzegom SA pokonał na wyjeździe Orlę Wąsosz. Bramki wpadły w drugiej odsłonie spotkania, a zdobyli je Morawski, Kokoszka oraz Sadowski.

Wiosenna konfrontacja z Orlą Wąsosz zakończyła się takim samym wynikiem, co jesienna potyczka pomiędzy tymi drużynami. Nasz zespół ponownie strzelił wąsoszanom 3 bramki, zachowując przy tym czyste konto.
Spotkanie dobrze rozpoczeli strzegomianie, stwarzając już w 3 minucie meczu zagrożenie pod bramką przeciwnika. Strzał oddany przez Mariusza Krupnika był minimalnie niecelny – piłka przeleciała obok słupka. W 35 minucie spotkania przytomnie w bramce AKS-u zachował się Słowik, który  przerwał groźnie zapowiadającą się akcję rywala. Do przerwy utrzymał się remis 0:0. Strzegomianie  z impetem rozpoczęli drugą połowę spotkania, stwarzając już chwilę po wznowieniu gry groźną sytuacją. Jednak na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 57 minuty meczu. Na listę strzelców precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego po faulu na Domaradzkim wpisał się Marcin Morawski. Wynik na 0:2 podwyższył Marcin Kokoszka, któremu asystował Chrapek. Wynik końcowy meczu w 84 minucie strzałem po krótkim słupku ustalił Sadowski.

Skład AKS-u: Słowik, Kokoszka, Chrapek, Durajczyk, Serweciński, Morawski, Krupnik, Sobczak, Domaradzki, Sadowski, John.

Kolejne spotkanie: AKS Strzegom – Nysa Zgorzelec, 12 maja/sobota godz. 16.00.