Przywracanie aktywności sportowej

4 maja w Polsce wejdzie drugi etap znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa i sportem.

Minister zapowiedziała otwarcie obiektów sportowych.

  • 25.04.2020 r. na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 4 maja nastąpi drugi etap poluzowania obostrzeń, jeżeli chodzi o sport. Od tego dnia nastąpi udostępnienie boisk i miejsc uprawiania sportu na otwartej przestrzeni.
  • Drugi etap obejmie takie obiekty jak stadiony sportowe, boiska szkolne, boiska piłkarskie, infrastrukturę zewnętrzną do uprawiania sportów.

Sport stanął przed ogromnym wyzwaniem. Polscy sportowcy pozostali w domach i zaprzestali treningów, za co bardzo im dziękuję. Sport odegra ważną rolę w powrocie do normalności oraz w profilaktyce w walce z koronawirusem – powiedziała Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Wyraziła przy tym nadzieję, że uruchomienie tych obiektów będzie „powodowało stopniowy powrót do normalności”, a także pozwoli Polakom na poprawienie kondycji fizyczne i psychicznej.

Nowe zasady bezpieczeństwa

Minister sportu podkreśliła, że na uruchomionych obiektach będą obowiązywały wszystkie ograniczenia dotyczące m.in. dystansu między poszczególnymi osobami.

Obiekty na otwartej przestrzeni będą dostępne dla maksymalnie sześciu osób, obiekty typu korty tenisowe będą dostępne dla dwóch osób przebywających na jednym korcie. Wszystkie czynności wykonywane na tych obiektach, czyli już stricte trening sportowy, będą odbywać się bez maseczki, niemniej jednak do samego przyjścia na obiekt (…) będziemy musieli zachowywać wszystkie zasady bezpieczeństwa – poinformowała.

Konferencja premiera Morawieckiego i minister sportu

Źródło informacji
Polskie Radio 24

Polecane artykuły

Back to top button