Sezon treningowy 2019/2020

Jak trenować, by zajść wysoko ? Trening wspinaczkowy to podstawa !

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

Aby utrzymać wysoki poziom trenują 3 razy w tygodniu pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów wspinaczki.

Strzegomska sekcja wspinaczkowa planuje starty kilkorga dzieci w zawodach, więc prace nad formą trwają a i objętość treningowa wzrasta.

Jakiej siły potrzebuje wspinacz ?

W świetle obserwacji i przeglądu fachowej literatury dotyczącej treningu wspinaczkowego po pierwsze należy jednoznacznie stwierdzić, że kluczowe znaczenie w osiąganiu najlepszych rezultatów w omawianej dyscyplinie ma siła względna, czyli stosunek siły absolutnej do masy ciała. Stąd wspinaczy cechuje raczej niska masa ciała.

Wspinacze początkujący powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na wyrobienie kompetencji ruchowej. A zatem skoncentrować się zasadniczo na technice ruchu. Nie znaczy to, że ogólne nie powinni stosować ćwiczeń o charakterze siłowym. Oczywiście powinni !

Konieczne jest też, aby wspinacze na tym poziomie wyszkolenia podstawowego stosowali wiele ćwiczeń o charakterze wszechstronnym. To ważne, gdyż wspinanie to nie tylko mięśnie przedramion i ramion. Bardzo ważne jest też utrzymanie odpowiedniego napięcia pomiędzy stopniem i chwytem. Zatem trening wszechstronny (całego ciała) jest bardzo ważny i z pewnością będzie procentował w następnych etapach szkolenia sportowego.

Dla kogo jest sekcja wspinaczkowa ?

– dla wszystkich, którzy chcą spróbować wspinania

– dla wszystkich, którzy chcą pod szlifować technikę wspinania

– idealnie (choć niekoniecznie) dla osób z zacięciem górskim

Czego się nauczysz ?

– różnorakich technik wspinaczkowych

– podstaw treningu wspinaczkowego

– podstaw na temat sprzętu i operacji sprzętowych

Trening pod okiem kogoś, kto trochę czasu spędził na wspinaniu oraz wyszkolił niejednego wspinacza, będzie na pewno szybszy niż nauka na własnych błędach. Dobrze przepracowana jesień i zima wpłynie na twój poziom wspinaczkowy, a oprócz tego poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach :-).

DOŁĄCZ DO NAS !! ZAPRASZAMY NA TRENINGI !!

PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, PIĄTEK

OD GODZINY 17:00 – 19:00

HALA SPORTOWA STRZEGOMSKIEGO L.O. PRZY UL. ŚW. JANA

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NIEZALEŻNIE OD PŁCI I WIEKU !!

 

Polecane artykuły

Zobacz również
Close
Back to top button