Sokoły wygrywają Strzegom Cup 2017

Halowy turniej piłkarski "Strzegom Cup 2017"

Strzegomskie Sokoły najlepsi w Strzegom Cup 2017


Bardzo wysoki lot strzegomskich Sokołów ! – wspaniałym zwycięstwem gospodarzy – AKS-u I Strzegom zakończył się niedzielny (12.02) halowy turniej piłkarski „Strzegom Cup 2017” (rocznik 2008 i młodsi). – To było nieco zaskakujące, patrząc na siłę rywali, ale w pełni zasłużone zwycięstwo mojego zespołu – powiedział po zawodach Jarosław Krzyżanowski, opiekun strzegomskich Sokołów.

Zawody w Strzegomiu kolejny już raz były bardzo mocno obsadzone. Oprócz dwóch drużyn Olympic Wrocław, których opiekunem jest były znany ekstraklasowy zawodnik Krzysztof Wołczek, i ekipy Zagłębia Lubin, wystartowały również zespoły ze Świdnicy, Kłodzka, Nowej Rudy i Dzierżoniowa. Gospodarzy reprezentowały dwa teamy.

AKS I Strzegom (rocznik 2008) rozpoczął turniej od skromnej wygranej 1:0 z AP „13” ze Świdnicy, następnie przegrał, mimo sporej przewagi, z AP Kłodzko 0:1. W trzecim spotkaniu – powszechnie uznanym za najlepsze w całych zawodach – mali strzegomianie pokonali faworyzowany zespół Olympic II 2:1. W ostatnim meczu grupowym będące na fali Sokoły zwyciężyły Zagłębie Lubin 1:0, co dało im 1. miejsce w rozgrywkach eliminacyjnych i awans do finału.

Drugą grupę z kompletem zwycięstw bezapelacyjnie wygrali zawodnicy Polonii-Stali Świdnica. AKS II – rocznikowo młodszy od swoich kolegów – zaprezentował się niezwykle ambitnie, walcząc jak równy z równym z każdym z rywali. Ostatecznie w całych zawodach mali strzegomianie zajęli 9. lokatę.

W wielkim finale zmierzyła się ekipa gospodarzy ze świdniczanami. Trwające 11 minut spotkanie trzymało od początku w napięciu. Pierwsi bramkę zdobyli miejscowi, później podwyższyli na 2:0, a rywale zdołali odpowiedzieć tylko 1 golem. Końcowy triumf Sokołów AKS-u stał się więc faktem!

– Niezmiernie się cieszę z tego zwycięstwa. Choć nie byliśmy faworytem w tym turnieju, to udało się zdetronizować wszystkich rywali. Wielkie brawa dla moich podopiecznych. Słowa uznania należą się też drugiemu zespołowi, który ma przed sobą bardzo ciekawe perspektywy – podsumował trener Jarosław Krzyżanowski.

O organizacji turnieju nie będziemy dużo pisać, bo jak zwykle wszystko wypadło bardzo dobrze.

To był naprawdę bardzo wysoki lot strzegomskich Sokołów ! Serdeczne gratulacje dla naszych małych piłkarzy.

Końcowa klasyfikacja:

  1. AKS I (rocznik 2008) – skład: Michał Redlica, Adam Deptuła, Bartłomiej Kurgan, Franciszek Rybka, Sebastian Luszawski, Maksymilian Jaros, Olaf Gwardzik i Nikodem Żukowski

  2. Polonia-Stal Świdnica

  3. Olympic Wrocław I

  4. Olympic Wrocław II

  5. AP Kłodzko

  6. AP Nowa Ruda

  7. Zagłębie Lubin

  8. AP Dzierżoniów

  9. AKS II (rocznik 2009) – skład: Maksymilian Mroczkowski, Marcel Mroczkowski, Wiktor Parchanowicz, Piotr Krzyżanowski, Adrian Sobczak, Kacper Łoś, Natan Dudek, Wiktoria Dobrzycka

  10. AP „13” Świdnica


Pokaż więcej

Polecane artykuły

Zobacz również
Close
Back to top button