Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Judo, Jastrzębie Zdrój 2019

• A
  • A++
  • A+
  • A

Trzy zawodniczki sekcji judo AKS Strzegom w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Judo, które odbyły się w Jastrzębiu Zdroju odniosły sukces.

W październikowy weekend 19-20.10.2019 odbyły się Mistrzostwa Polski w judo
gdzie wystartowały trzy zawodniczki
z AKS Strzegom.

W turnieju wzięły udział kluby z całej Polski. W tak prestiżowej imprezie na tatami w Jastrzębiu do rywalizacji stanęli  judocy, którzy chcieli odnieść sukces i stanąć na podium Mistrzostw Polski. Poziom sportowy zawodów wymagał doskonałego kunsztu w  tej dyscyplinie sportu.

Pod wodzą trenera Józefa Smotra – Nikola Kamińska, Zuzanna Oleksiuk i Martyna Janaszek podjęły boje ze swoimi rywalkami.

W kategorii wagowej +70 kg o tytuł mistrzyni walczyło 11 zawodniczek, Nikola Kamińska po stoczeniu kilku mocnych i trudnych pojedynków zajęła miejsce siódme. Natomiast w kategorii do 52 kg o tytuł rywalizowało 27 adeptek gdzie  między innymi na liście walk znalazły się dwie zawodniczki z AKS Strzegom.

Nasze dziewczyny szły jak burza i dotarły w zawodach do walki o brąz. Bratobójczy pojedynek o trzecie miejsce w mistrzostwach wygrała Martyna Janaszek, a Zuzanna Oleksiuk tym samym zajęła miejsce piąte.

Wszystkie miejsca naszych młodziczek są punktowane w ogólnopolskim rankingu młodziczek.

GRATULUJEMY dziewczynom i trenerowi.

Czekamy na kolejne sukcesy Naszych judoków z AKS Strzegom.

Wyjazd na zawody mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Strzegom.

Tekst: Dominika Poterała
Zdjęcja: Józef Smoter