XVI Międzynarodowy Turniej Judo Poznań/Suchy Las 23-24.03.2019r

• A
  • A++
  • A+
  • A

W Suchym Lesie 24 marca br. odbył się Puchar Polski Młodzików i Młodziczek w Judo. W turnieju wystartowało ponad 450 zawodników z całej Polski. Świetnie zaprezentowały się zawodniczki z sekcji judo AKS-u Strzegom.

W kategorii wagowej +70 kg Nikola Kamińska, która przegrała nieznacznie walkę o wejście do finału, ostatecznie uplasowała się na 3. miejscu. Natomiast w kategorii wagowej do 52 kg Zuzanna Oleksiuk po dwóch wygranych pojedynkach i przegranej walce o mistrza ćwiartki, trafiła do repasaży, gdzie przegrała walkę i uplasowała się ostatecznie na 9. miejscu.

Martyna Janaszek była drugą zawodniczką AKS-u, która również wystartowała w kategorii do 52 kg. Nasza judoczka wygrała wszystkie swoje walki, zdobywając tym samym złoty medal Pucharu Polski Młodziczek! Zuzia i Martyna są najmłodszymi zawodniczkami tej grupy wiekowej i już świetnie sobie radzą ze starszymi koleżankami, co dobrze rokuje na jesienne mistrzostwa Polski.