Świdnica Cup 2018/2019

Zwycięskie puchary dla Świdnicy, Strzegomia i Nowej Rudy

Dobiegły końca emocje związane z kolejnym turniejem piłkarskim z cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2018/2019. O prym w hali sportowej w Witoszowie Dolnym walczyli zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2010

Na zaproszenie Poloni/Stali Świdnica rozegraliśmy dziesięcio – drużynowy turniej w Witoszowie w roczniku 2010. Bawiliśmy się bardzo dobrze , dużo grania , dużo radości , pełne zadowolenie.

Na Gryfa Świdnica jednak nie znaleźliśmy sposobu , ale z pozostałymi drużynami sobie poradziliśmy zajmując ostatecznie 2 miejsce Brawo drużyna Najważniejsze , że każdy z chłopaków robi postęp to bardzo cieszy.

Na najwyższym stopniu podium rywalizację ukończyli piłkarze Gryfa Świdnica, którzy zapisali na swoim koncie komplet sześciu zwycięstw. Młodzi świdniczanie w wielkim finale pokonali AKS Strzegom. Niezwykle emocjonujące było starcie o trzecie miejsce. Po regulaminowym czasie gry pomiędzy Akademią Piłkarską I Nowa Ruda i Pogonią Pieszyce był remis. Rzuty karne lepiej wykonywali noworudzianie i to oni znaleźli się na trzecim stopniu podium.

W imprezie wzięło udział około 100 piłkarzy reprezentujących barwy 10 zespołów. Wszyscy wyróżnieni zostali pamiątkowymi dyplomami i zespołowymi pucharami. Na drużyny z pierwszej trójki czekały ponadto nagrody rzeczowe. Wybrano też najlepszych graczy turnieju. Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Politański z Gryfa Świdnica, a bramkarzem Karol Dusza z AP I Nowa Ruda. Królem strzelców został z kolei Oskar Kobajło (Gryf Świdnica).

Klasyfikacja końcowa:
1. Gryf Świdnica
2. AKS Strzegom
3. AP I Nowa Ruda
4. Pogoń Pieszyce
5. Polonia-Stal I Świdnica
6. Lotnik Jeżów Sudecki
7. AP II Nowa Ruda
8. Polonia-Stal II Świdnica
9. Karolina Jaworzyna Śląska
10. UKS Marcinowice

FOTO: Artur Ciachowski

Źródło informacji
Świdnica 24 PL

Polecane artykuły

Back to top button