Szkółka piłkarska – Akademia Orlika

Młodziutkie strzegomskie Żaki w akcji

Utworzona w Strzegomiu we wrześniu 2010 roku na bazie programu Akademia Orlika szkółka piłkarska – rocznik 2003 i młodsi, kontynuuje swoją działalność.

Chociaż sam program był mocno rozreklamowany i stworzony z myślą o rozpowszechnianiu idei piłki nożnej wśród dzieci, nie doczekał się kontynuacji, ale w naszym mieście dzięki uporowi i zaangażowaniu rodziców, Żaki ( nazwa najmłodszej grupy piłkarzy ) mogły od nowego sezonu wznowić naukę i podnosić własne umiejętności piłkarskie.

Nowym trenerem został Henryk Zator, natomiast w celu koordynacji spraw organizacyjnych drużyny wybrano trzy osoby: panie Katarzynę Strzyżewską i Annę Żelazny, oraz pana Adama Saramę. Należy podkreślić, że cała działalność jest finansowana ze składek pochodzących od rodziców, a dzięki AKS Strzegom zapewniony jest dostęp do bazy sportowej.

Chłopcy nie tylko trenują, ale mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji sportowej z rówieśnikami z innych klubów. Uczestniczyli w turniejach Żaków w Świdnicy, Witoszowie, Pieszycach, jak również sami byli gospodarzami jednego z nich. Już w najbliższych tygodniach czekają ich kolejne piłkarskie zmagania. Na początku marca Żaki wezmą udział w mocno obsadzonych zawodach w Jaworze, gdzie pojawią się między innymi drużyny młodych piłkarzy ze Śląska Wrocław i Miedzi Legnicy. Dodatkową skalą trudności będzie to, że zespoły biorące w nim udział będą rocznikowo starsze.

Już 17 marca nadarzy się okazja obejrzenia na żywo naszych młodych piłkarzy, którzy zapraszają na turniej do Strzegomskiej Hali OSiR.

Pokaż więcej

Polecane artykuły

Zobacz również
Close
Back to top button