Trzy bramki „Lewana”

Czwarte zwycięstwo juniorów młodszych, podopieczni Marka Lubery wysoko pokonali swojego rywala 8:2

• A

Choć Niemczanka Niemcza na początku sprawiła trochę problemów juniorom młodszym AKS-u Strzegom, to ostatecznie podopieczni Marka Lubery wysoko pokonali swojego rywala 8:2. W 4 kolejkach odnieśli 4 zwycięstwa!

Zespół Niemczanki dotarł na boisko w Kostrzy z godzinnym opóźnieniem. Na początku meczu błąd strzegomskiej dwójki stoperów spowodował, że drużyna z Niemczy cieszyła się z prowadzenia 1-0. W 8. minucie AKS doprowadził do remisu, a gola bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Lewandowski. Wydawało się, że „miejscowi” będą kontrolować sytuację na boisku, jednak po chwili nasi piłkarze jeszcze raz przegrywali – po błędzie indywidualnym obrońcy. Do przerwy zawodnicy ze Strzegomia nie tylko odrobili straty za sprawą Lesińskiego, który wykorzystał zamieszanie pod bramką przeciwnika, ale wyszli na prowadzenie po ładnym strzale „Lewana” z narożnika pola karnego. Obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 3-2. Po przerwie AKS osiągnął już dużą przewagę, co zostało przypieczętowane zdobyciem jeszcze pięciu bramek.

– Cieszy mnie fakt, że mimo nieudanego początku meczu moi zawodnicy dwukrotnie odrobili straty i zdołali wygrać te spotkanie – podkreślił zadowolony trener Marek Lubera.