XV Halowy Turniej OLDBOYS

XV Halowy Turniej Piłki Nożnej OLDBOYS "Barbórka" o Puchar Strzegomskiej Inicjatywy Samorządowej

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

W dniu 05.12.2009 r. w godz. 14-19, na hali OSiR w Strzegomiu, odbył się XV Halowy Turniej  Piłki Nożnej OLDBOYS „Barbórka”  o Puchar Strzegomskiej Inicjatywy Samorządowej. Nie zawiodły drużyny zaproszone, które w turnieju podzielone zostały losowo na  II grupy rozgrywkowe.

 

Grupa  I :  1. Oldboys Starostwo Świdnica,  2. Oldboys Czacz k/Poznania,  3. Oldboys „Mam Talent” Żarów,  4. Oldboys AKS I  Strzegom.

Grupa  II5. Oldboys Grabina Strzegom,  6. Oldboys Las Puszczykowo k/Poznania, 7. Drużyna Księży wystawiona przez Parafię Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu,  8. Oldboys AKS  II  Strzegom.

 

Każdy mecz trwał 15 minut. O zwycięstwach decydowały małe różnice bramkowe co świadczyło o wysokich i wyrównanych umiejętnościach sportowych. Mecze były zacięte do ostatniej sekundy  i toczone były w przyjaznej  oraz koleżeńskiej atmosferze sportowej.

W I grupie zwyciężyła drużyna Oldboys Czacz przed Oldboys AKS  I Strzegom. W II grupie zwyciężyła drużyna Oldboys Las Puszczykowo przed Oldboys AKS II Strzegom. Należy dodać, że o zwycięstwie w grupie II zdecydowała różnica bramkowa. Tak więc o trzecie miejsce zagrały dwie drużyny AKS – u  z których  lepszą okazała się drużyna Oldboys  AKS II  wystawiająca wiekowo starszych zawodników a o ich zwycięstwie zadecydowała mądrość boiskowa i gra zespołowa. O pierwsze miejsce  zagrali zwycięscy grup z których, po emocjonującej i zaciętej grze, wygrała drużyna Oldboys Las Puszczykowo.

Oficjalne wyniki : 

1. Oldboys Las Puszczykowo,

2. Oldboys Czacz,

3. Oldboys AKS II Strzegom.

Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Oldboys Las Puszczykowo Paweł Ossowski – 6 bramek. Za najlepszego bramkarza wybrano jednogłośnie Księdza Marka Żmudę, za szereg wspaniałych  parad bramkarskich.

Każda z drużyn, jak i wyróżnieni w/w zawodnicy, otrzymali okolicznościowe puchary ufundowane przez Strzegomską Inicjatywę Samorządową. Puchary wręczył Pan Lech Markiewicz – burmistrz Strzegomia i Pan Jerzy Majewski – przewodniczący SIS.

Należy dodać, że turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Zawodnicy poszczególnych drużyn uznali duży profesjonalizm sędziów tych zawodów Pana Marcina Czerwieckiego i Pana Juliana Kowalskiego – gratulujemy.

 

Dziękujemy organizatorom tego turnieju i wszystkim uczestnikom za emocje.     

Polecane artykuły

Back to top button