• A
  • A++
  • A+
  • A

OldBoys - KGHM Zagłębie Lubin vs AKS StrzegomW piątkowy wieczór (31 maja br.) odbył się towarzyski mecz piłkarski pomiędzy Oldboyami AKS-u Strzegom i Zagłębia Lubin. Gospodarze, choć bardzo się starali, nie sprostali gościom z Lubina i przegrali 2:6 (0:1).

W pierwszej połowie – trwającego 2 x 40 minut – meczu padła tylko jedna bramka. W 5 minucie błąd całej obrony AKS-u wykorzystał jeden z zawodników przyjezdnych i goście objęli prowadzenie. Szybko stracony gol nie podziałał mobilizująco na strzegomian. Wprost przeciwnie, Oldboye Zagłębia osiągnęli jeszcze większą przewagę.

Dopiero w końcówce 1 części zawodów miejscowi stworzyli kilka niezłych sytuacji – szczególnie po strzałach z dalszej odległości Wojdaga, Lenio i Wiśniewskiego. Ten ostatni – po zmianie stron – doprowadził do wyrównania w 47 minucie. Niestety, był to ostatni remis w tym meczu. W następnych 10 minutach goście trzykrotnie pokonali golkipera AKS-u i trzeba obiektywnie przyznać, że byli piłkarsko lepsi od naszych zawodników. Oldboye ze Strzegomia jeszcze raz się zerwali, a składną akcję Niepsuja i Wiśniewskiego zakończył w 72 minucie Wojdag.

Lubinianie, coraz pewniej czujący się na boisku w Strzegomiu jeszcze w końcówce dwukrotnie pokonali bramkarza gospodarzy, czym udowodnili swoją wyższość w tym spotkaniu.

Po zakończeniu meczu nastąpiło wręczenie pucharów obu zespołom przez prezesa AKS-u Strzegom – Wiesława Witkowskiego. Nie mogło się też obyć bez wspólnej, pamiątkowej fotografii. Dodajmy jeszcze, że piątkowe spotkanie odbyło się w ramach V Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2013 r.