ZAGRAJĄ, ABY UCZCIĆ PAMIĘĆ KOLEGI

VII Memoriał ku pamięci Zygmunta Stanowskiego

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A
Zygmunt Stanowski. Fot. Jerzy Kosiński

Zygmunt Stanowski urodził się 26 października 1951 roku,  zmarł 9 grudnia 2012 roku. Był piłkarzem AKS-u Strzegom, ale także Zagłębia Lubin.

Chcąc upamiętnić popularnego „Zygę”, przyjaciele postanowili zorganizować turniej jego imienia, który od kilku lat na stałe wpisał się w kalendarz rozgrywek oldbojów.


Stowarzyszenie Oldbojów Zagłębia Lubin wraz z Miedziowym klubem wróciło do organizacji wyjątkowego turnieju, w którym głównym celem jest wspomnienie zmarłego w 2012 roku Zygmunta Stanowskiego.

Był piłkarzem AKS-u Strzegom, ale także Zagłębia Lubin. Grał na pozycji pomocnika i jak podkreślają koledzy z drużyny, dośrodkowania “Zygi” za każdym razem były celne. Był ambitnym piłkarzem, a także świetnym przyjacielem.

Równie ciepło wypowiadają się zawodnicy z rodzimych stron zmarłego, jak choćby Zdzisław Szpak, były zawodnik Kryształu Stronie Śląskie.

– Zygmunt był wspaniałym piłkarzem z potężnym uderzeniem z lewej nogi. Pamiętam, jak podczas jednego meczu w latach siedemdziesiątych oddał piekielnie mocny strzał na bramkę przeciwnika.  Padła bramka, a w dodatku złamała się poprzeczka. Co prawda, słupki były wtedy zrobione z drewna i poprzeczka mogła być ułamana, ale nigdy nie zapomnę tego momentu (…) 

Znakomity piłkarz i jeszcze wspanialszy człowiek – tak Zygmunta Stanowskiego wspominają przyjaciele z boiska.

15 stycznia br. o godzinie 13:00, odbędzie się już VII Memoriał im. Zygmunta Stanowskiego. – Serdecznie zapraszamy kibiców na to wyjątkowe wydarzenie – mówi Romuald Kujawa, były kapitan Zagłębia Lubin, z którym wywalczył mistrzostwo Polski w sezonie 1990/1991.

Na jednym z boisk Akademii Zagłębia Lubin zmierzą się zaproszone zespoły AKS-u Strzegom, Ostrowi Ostrów Wielkopolski i dwóch drużyn oldbojów Miedziowego klubu.

Źródło informacji
"ZAGŁĘBIAK" Zagłębie LubinLiga LegendLubin - Portal Miasta

Polecane artykuły

Back to top button