Wspinanie to wyzwanie

Sekcja wspinaczki sportowej AKS StrzegomStrzegom i Wrocław znalazły się w gronie sześciu miast, obok Warszawy, Lublina, Bytomia i Tarnowa, które zostały wytypowane przez Polski Związek Alpinizmu do udziału w programie „Wspinanie to wyzwanie”.

Dzięki dofinansowaniu z konkursowej puli Ministerstwa Sportu i Turystyki w każdym z wytypowanych ośrodków zostaną zorganizowane zajęcia wspinaczkowe dla dzieci, dodatkowo ściany do wspinania będą doposażone w sprzęt niezbędny do bezpiecznego prowadzenia zajęć – informuje Robert Grabowicz, koordynator akcji na Dolnym Śląsku.

W ramach projektu uczestnicy zajęć otrzymają również szansę udziału w otwartych zawodach wspinaczkowych, które odbędą się pod koniec listopada bieżącego roku. Projekt stwarza szansę dla najmłodszych do udziału w zajęciach i spróbowania swoich sił na sztucznej ścianie pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej

 

Dzięki programowi realizowanemu przez PZA pragniemy propagować wspinaczkę sportową jako alternatywę bądź uzupełnienie dla najpopularniejszych dyscyplin sportowych uprawianych przez dzieci i młodzież w ramach zajęć wychowania fizycznego oraz Szkolnych Związków Sportowych. Wspinaczka to sport dla każdego, o czym można przekonać się na treningach. Zapraszamy do Wrocławia – ściana wspinaczkowa „ Fpinka ” ul. Długosza 59 i do Strzegomia – hala ZSO Strzegom ul. Św. Jana 3 – zachęca Robert Grabowicz.

 

Pokaż więcej

Polecane artykuły

Zobacz również
Close
Back to top button