Piłkarze AKS dla przedszkolaków !

Gry i zabawy przedszkolaków z trenerami pierwszej drużyny AKS Strzegom

  • A
  • A
  • A
  • A
  • A++
  • A+
  • A

„Zabawy piłkarskie dla najmłodszych” pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotkanie z grupą przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Strzegomiu. W spotkaniu z trenerami pierwszej drużyny AKS Strzegom udział wzięły dzieci z dwóch grup przedszkolnych 5-6 latków.

Celem spotkania seniorów AKS z przedszkolakami była popularyzacja wśród dzieci sportu, a konkretnie dyscypliny jaką jest piłka nożna oraz integracja poprzez sport. Zajęcia były realizowane w formie zabaw. W zajęciach został wykorzystany sprzęt sportowy dostosowany do wieku przedszkolnego, który również wykorzystywany jest przez piłkarzy naszego klubu – od tych najmłodszych do najstarszych.

Zajęcia z piłki nożnej to z jednej strony nauka gry w piłkę, z drugiej zaś nauka zasad fair play, wreszcie nauka współpracy w grupie. Zadaniem tych zajęć było również rozbudzenie u dzieci zainteresowania sportem. Na zajęciach dzieci przede wszystkim cieszyły się ruchem, a elementy piłki nożnej były wprowadzane stopniowo.

Najważniejszym celem jest przekazanie dzieciom fascynacji sportem oraz kształtowanie właściwych postaw poprzez zabawę i współpracę w grupie. Chcemy pokazać dzieciom jak w sposób aktywny i ciekawy mogą spędzać swój czas wolny.

Trenerzy w wyniku wstępnej obserwacji dzieci zastosowali odpowiedni dobór zabaw i gier ruchowych dostosowany do poziomu danej grupy oraz sprawności i umiejętności ruchowych przedszkolaków z Misia Uszatka. Nasze zabawy mają wprawdzie grupowy charakter, ale oparte są na podziale ról w ramach zespołu. Role te są w zabawie cyklicznie zmieniane. Gra ruchowa charakteryzuje się także współzawodnictwem zespołowym. W ten sposób dajemy dzieciom szansę samorealizacji i samodoskonalenia. Zabawy wykorzystywane na naszych zajęciach wychowują oraz uczą przestrzegania reguł gry, współpracy w grupie.

Organizatorem dzisiejszych zabaw z piłką nożną dla przedszkolaków był Amatorski Klub Sportowy w Strzegomiu, przy współpracy – pomyśle i realizacji trenerów grupy seniorów AKS Strzegom / Roberta Bubnowicza i Marcina Morawskiego.

Dziękujemy Paniom z Publicznego Przedszkola Nr 2 im. Miś Uszatek za możliwość i pomoc w realizacji zajęć. Zarządowi OSiR Strzegom za nieplanowane zajęcie sali głównej / hali widowiskowo-sportowej.

Polecane artykuły

Zobacz również
Close
Back to top button